اجرای سنگ لاشه

امروزه شاهد استفاده از سنگ‌های متنوعی در کف‌سازی هستیم. سنگ‌هایی که در کف‌سازی پاک‌ها و محوطه باغ و اغلب ویلاها مورد استفاده قرار می‌گیرند، به طور کلی به دو دسته اصلی سنگ‌های طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند. سنگ‌های طبیعی، خود به سه گروه سنگ‌های آذرین، رسوبی و دگرگون تقسیم می‌شوند. یکی از سنگ‌های طبیعی که در کف‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، سنگ‌ لاشه است. اجرای سنگ‌ لاشه به دلایل مختلفی در کف‌سازی و محوطه‌سازی رایج است، که در ادامه به بررسی دلایل آن و نیز نکات اجرای سنگ لاشه در کف‌سازی خواهیم پرداخت:

ویژگی‌های مهم سنگ لاشه

  • لایه لایه نبودن
  • نداشتن هیچ‌گونه درز و شکافی
  • مقاوم در برابر سرما و گرمای شدید
  • دوام و استحکام بالا
  • مقاوم در برابر ضربات سنگین

در اجرای سنگ لاشه برای کف‌سازی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در اجرای سنگ لاشه برای کف‌سازی، باید از بتن و ماسه فشرده و همچنین سخت استفاده نمایید. از سنگ لاشه می‌توان برای زیباسازی اطرف باغچه، جدول‌کشی باغ و حاشیه گیاهان استفاده کرد. سنگ لاشه به دو صورت ورقه‌ای و کوهی از معادن استخراج شده و پس از برش‌کاری و عملیات مختلف در زمینه‌های مختلفی چون مجسمه‌سازی و ساختمان‌‌سازی استفاده می‌شود.

چرا سنگ لاشه را برای کف‌سازی انتخاب کنیم؟

همانطور که گفته شد، اجرای سنگ لاشه برای کف‌سازی یک امر رایج در بین مهندسان و پیمانکاران است؛ اما چرا بسیاری از پیمانکاران و حتی کارفرمایان، سنگ لاشه را برای کف و محوطه باغ و ویلا یا حتی ساختمان خود انتخاب می‌کنند؟ سنگ لاشه ویژگی‌های مختلفی دارد که آن را برای کف‌سازی مناسب می‌سازد. از جمله اینکه لایه لایه نیست و درز و شکافی ندارد. حتما می‌دانید که اگر سنگی دارای شکاف باشد، در اثر بارش برف و باران، آب بین این شکاف‌ها جمع شده و به دلیل گرم و سرد شدن هوا، در نهایت موجب ترک برداشتن و شکافتن سنگ می‌شود.

سنگ لاشه با مقاومت و استحکام بالایی که دارد، شناخته می‌شود. در واقع یک دلیل مهم برای اجرای سنگ لاشه در کف‌سازی، مقاوم و بادوام بودن این سنگ است. مطمئنا یکی از‌ مهم‌ترین دلایل علاقه کارفرمایان به اجرای سنگ لاشه، مقرون به صرفه بودن آن است. سنگ لاشه در مقایسه با دیگر انواع سنگ، قیمت مناسبی دارد. همچنین دلیل مقاومت بالای آن در برابر ضربات سنگین، انفجارها و نوع استخراج سنگ لاشه است، که آن را برای اجرا در کف مناسب‌تر می‌سازد.

سنگ لاشه، یک سنگ دست نخورده، با ظاهری طبیعی است. از این رو، این سنگ هماهنگی زیادی با محیط بیرونی ساختمان و طبیعت دارد. این موضوع نیز، یک دلیل برای اجرای سنگ لاشه در کف و محوطه ساختمان‌ها است. پیمانکاری عزیزی، تمامی خدمات لازم در زمینه اجرای پروژه‌های ساختمان‌سازی، نماکاری، کف‌سازی و محوطه‌سازی شما عزیزان را، با کم‌ترین قیمت و بهترین کیفیت ارائه می‌دهد.

کاربردهای سنگ لاشه در ‌کف‌سازی

در صورتی که سنگ لاشه را برای‌ کف و محوطه باغ یا ساختمان خود انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از این سنگ‌ها برای ساخت جوی آب، برکه، جدول، حاشیه گیاهان، باربیکیو و آبنما هم استفاده نمایید. با استفاده از سنگ لاشه، حتی می‌توانید محلی برای رفت و آمد به آلاچیق یا کنار درختان در ویلا و باغ خود بسازید.

نکته پایانی

اجرای سنگ‌ لاشه در کف‌سازی و استفاده از آن برای دیوار و محوطه ویلاها یا ساخت آبنما و برکه، موجب خلق فضایی زیبا با ظاهری کاملا طبیعی و متناسب با طبیعت خواهد شد. در این مطلب سعی شد دلایل و موارد کاربرد سنک لاشه در کف‌سازی بررسی شود.